Žili sme minulé životy alebo NeŽili? Je to dôležité?

Predstav si, že existuje duša, ktorá je nesmrteľná. Táto duša sa môže inkarnovať do tela a narodiť sa tu na Zemi v hmotnom svete.
Predstav si, že každou skúsenosťou sa duša učí a rozvíja. Každou pochopenou lekciou obohacuje kolektívne vedomie alebo nevedomie.
Predstav si, že toto celé je taká hra.
Predstav si, že ako sa rozpína vesmír, tak každá jedna duša je jedinečná a prispieva svojimi skúsenosťami a svojím poznaním.
Predstav si, že sa duša môže inkarnovať znova a znova. Že nie je len jeden život a potom tma, koniec a prázdno.
Predstav si, že pred inkarnáciou si duša môže vybrať čo a ako sa bude učiť. Vyberie si rodičov a rodinu, ktorá jej pripraví podmienky na rast. Zároveň táto duša si vyberie rodinu, kde prichádza pomôcť rozpustiť vzorce správania dedené po generácie.
Predstav si, že čo vyčistí vo svojom rode, to už potomkovia nebudú čistiť. Čo nevylieči to vyliečia ďalšie generácie.
Predstav si, že bez všetkých predkov, by sa duša nemala kam narodiť. Nemala by túto šancu pre rast, rozvoj a poznanie.
Predstav si, že všetky talenty duše sú jej dané, aby ich ďalej rozvíjala, využila na ďalšie skúsenosti a rast. Môžu byť rozvíjané jej predkami a tak ako si vyberá čo tu bude čistiť a rozpúšťať v rode, tak si vyberá aj talenty, ktoré dostáva od rodu.
Predstav si, že skutky, rozhodnutia a udalosti duše v tomto živote sú skúsenosti a poznanie. A že poznanie je to najcennejšie čo si z každého života duša odnáša.

Môže to byť takto a môže to byť úplne inak.

ČO BY BOLO V TVOJOM ŽIVOTE INAK AK BY TÁTO PREDSTAVA BOLA SKUTOČNOSŤOU ?

AKO BY SI VNÍMAL/A VŠETKO ČO SA DOTERAZ V TVOJOM ŽIVOTE UDIALO ?

Minulé životy aktuálne spadajú do oblasti viery. Je viacero možností:

  1. Veríš, že si žil/a minulé životy.
  2. Neveríš, že si žil/a minulé životy,
  3. Rozmýšľaš, že by to aj mohlo tak byť, ale potrebuješ dôkazy.
  4. Myslíš si, že to Tvoje podvedomie alebo Tvoja osobnosť alebo Tvoja psychika vytvára niečo ako minulé životy, aby Ti pomohla vyriešiť problém/y, ktorý/é máš.
  5. Možno to máš úplne inak.

Je úplne v poriadku ako to máš.

Kanadský psychiater Dr Ian Stevenson MD skúmal a pozbieral príbehy detí, ktoré si spomenuli na svoj minulý život. V knihe Where Reincarnation and Biology Intersect spísal cez 2 600 takýchto prípadov. Ako sám tvrdí, jeho výskum nedokazuje existenciu minulých životov, ale iba ukazuje, že reinkarnácia a minulé životy sú možnosťou, ktorá si zaslúži našu pozornosť a skúmanie.

Z terapeutického hľadiska a z mojej skúsenosti väčšinu príčin problémov klientov vieme nájsť v tomto živote v prenatálnom období a detstve. Viac som o tom napísal v mojom blogu: Opakujete v život stále to isté a neviete čo s tým ? Po spracovaní udalostí v prenatálnom období alebo v detstve už často nepotrebujeme skúmať minulé životy. Spracovať takúto udalosť v detstve vieme technikou kontaktovania mladšieho ja alebo vnútorného dieťaťa, postaranie sa o neho a jeho prijatie ako aj prijatie toho čo sa udialo.

Sú však aj prípady kde klient alebo klientka má svoje traumy a ťažké skúsenosti z detstva hlboko potlačené. Ukazuje sa, že dieťa často nemá takú výbavu ako máme my dospelí, aby sa s týmito ťažkými situáciami vyrovnalo a preto ich potlačí a nedokáže sa k nim vrátiť ani neskôr v dospelosti. Vtedy je často možné spracovať príčinu problému klienta v minulom živote.

Prichádzajú aj klienti a klientky, ktorí veľmi túžia ísť do minulého života a tvrdia, že z detstva už majú všetko spracované. Často chcú títo klienti vedieť kým boli, čo zažili, vidieť scény z minulosti a sledovať to ako historický film, chcú navštíviť terapeuta ako cestovnú kanceláriu, ktorá ponúka výlety v čase. Stáva sa, že takýchto klientov to práve do minulých životov nepúšťa. Ak je tam veľa tlaku klienta na seba samého, že to chce veľmi veľmi spoznať, tak často tento tlak vytvorí blok. Kto prichádza bez očakávaní u toho to väčšinou ide najľahšie a najprirodzenejšie.

Niekedy chcú preskúmať minulé životy klienti alebo klientky, lebo mali sen, kde boli v minulom živote, alebo sa im ukázala nejaká časť minulého života keď stretli nejakého človeka alebo pri návšteve nejakého miesta kde ich to už dlho ťahalo. V týchto prípadoch vieme krásne preskúmať minulý život a zistiť aj to čo si z toho minulého života zobrali, poznanie, ktoré im má pomôcť v ich prítomnom živote.

Je teda dôležité či sme žili minulé životy alebo nie ? Podľa mňa NIE, nie je. Pre nás regresných terapeutov je to technika a spôsob ako pomôcť klientom a klientkam dostať sa k poznaniu a ku ich vnútorným zdrojom. A to je pre nás dôležitejšie než potreba dokazovať či sú minulé životy skutočné alebo nie.

Táto stránka bola vytvorená za účelom propagácie, zdieľania informácií o regresnej terapii, prednáškach a článkoch. Budem rád, ak sa prihlásite na odber noviniek a ak ju odporučíte svojim známym, ktorých by mohli tieto informácie zaujímať.

+421 911 170 325 • info@richardszeplaki.sk

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *